Poëziefestival Haarlem 2023

Op hemelvaartsdag, 18 mei 2023, strijkt het poëziefestival van de Haarlemse Dichtlijn neer in en om het Verhalenhuis in Haarlem. Het programma voorziet in een parallelle programmering over drie ronden, verspreid over 4 podia.

Joshua Baumgarten opent om 13.00 uur het festival. Inloop vanaf 12.30 uur. Renske Leijten neemt het eerste exemplaar van de festivalbundel in ontvangst. De presentatoren voor deze editie zijn: Ingrid Elsing van de poëzieclub van de kennemer Boekhandel, Yvonne Weijers, vertolker van gezongen poëzie van Emily Dickinson en Elly de Waard, Jan Hoekema, debatleider in de Pletterij, en stadsdominee Tom de Haan.

Zelf ben ik ingedeeld in de 1e ronde bij Jan Hoekema en de 2e ronde bij Tom de Haan.

Bezoeken van het festival is gratis maar reserveren is wel nodig. Je kunt een nul-euro-ticket bestellen op de website van het Verhalenhuis.

Dichtbundel

Ook dit jaar wordt er opnieuw, speciaal voor deze gelegenheid, een prachtige festivalbundel uitgegeven waarin van elke deelnemende dichter een nieuw gedicht is opgenomen.
Je kunt de bundel aanschaffen tijdens het festival. Hiermee steun je het festival zodat er ook volgend jaar weer een festival georganiseerd kan worden en neem je een mooie herinnering mee naar huis.

Thema

Het thema van dit jaar is: plot… (als in de plot van een verhaal). Desalniettemin zijn de dichters vrij om er eigen poëzie van te maken. Tijdens het festival is er (per ronde) voor elke dichter ruimte om drie gedichten voor te dragen.

Ja, het gedicht dat van mij in de bundel staat, ga ik zeker voordragen! De andere gedichten houd ik nog even voor mijzelf maar zullen ook gedichten zijn welke ik nog niet eerder heb voorgedragen. Kom langs en laat je verrassen!

Klik hier voor het gepubliceerde gedicht.

Reis je met het OV?

Neem vanaf station Haarlem CS, buslijn 3 richting IJmuiden, uitstappen bij halte Spaarnhovenstraat. Weg oversteken naar het Verhalenhuis.

Foto van voordacht tijdens poëzie podium van oktober 2022 van de Haarlemse Dichtlijn.

Voordracht tijdens het poëzie podium van oktober 2022, Haarlemse Dichtlijn, in het Verhalenhuis.

Foto door Geek Zwetsloot.